28 stycznia

Jak przekonać się do perfum niszowych?

niszowe-perfumy

Jak przekonać się do perfum niszowych?

Wiele osób deklaruje przywiązanie do perfum. Oznacza to, że pozostają wierni jednym, ulubionym zapachom od wielu lat i nie myślą o ich zmianie. Być może jesteś jednym z nich, a może właśnie doszedłeś do wniosku, że czas na przetestowanie nowych produktów. Jeśli tak, to skieruj swoją uwagę na perfumy niszowe. Czym są? To mieszanki ekstrawaganckie, które mają ciekawy skład - bogaty w nieoczywiste składniki. Warto zacząć od ich przetestowania.

 

Poszukiwanie nowych perfum dla siebie

Kiedy zaczynasz myśleć o nowych perfumach, zastanów się, jakie masz wobec nich oczekiwania. W tym celu rozważ, co denerwowało Cię w poprzednim zapachu i czego chcesz uniknąć tym razem. Zapach unosił się zbyt krótko? Był mało wydajny? A może któraś z nut zapachowych działała na Ciebie drażniąco? Ważne jest też to, do jakich celów, a raczej w jakich okolicznościach będziesz korzystał z perfum. Inne akordy sprawdzają się w pracy, inne na treningu, a jeszcze inne podczas eleganckiego wieczornego rautu. Zrozumienie, czego potrzebujesz i oczekujesz od nowych perfum jest pierwszym krokiem do osiągnięcia celu. A jest nim oczywiście znalezienie idealnego produktu, który sprosta wszystkim Twoim preferencjom.


Testowanie zapachów

Gdy robisz zakupy w drogerii stacjonarnej masz okazję przetestować każdy zapach osobiście. Jednak nie zawsze jest to dobre. Dlaczego? Ponieważ człowiek jest w stanie jednorazowo rozróżnić maksymalnie tylko trzy lub cztery aromaty. Przy większych ilościach zmysły mogą błędnie interpretować nuty zapachowe i wywoływać konsternację. Ponadto podejmowanie decyzji pod wpływem chwili też nie jest dobre. Aby zapach zaprezentował się w całej krasie, potrzebuje kilku godzin, podczas których uwolni cały swój potencjał. Dopiero wtedy można ocenić, jaki jest w odbiorze i zadecydować o wyborze.


Kupowanie perfum niszowych online

W sklepach zazwyczaj trudno znaleźć perfumy niszowe. To, co widzisz na półkach to znana i powielana oferta, w której dominują klasyczne akordy. Wymagający klienci powinni raczej skierować swoją uwagę na asortyment perfumerii online. Ich największą zaletą jest to, że oferują nie tylko całe flakoniki, ale też odlewki. Dekant to najlepsza opcja pozwalająca na przetestowanie wybranych aromatów. Polega na tym, że z oryginalnej butelki, ręcznie, z dużą dozą dokładności odlewane są perfumy do mniejszych atomizerów. Jest to wiekowa, tradycyjna receptura stosowana dawniej w winiarstwie, a obecnie zaadaptowana przez perfumerie.


Jakie są zalety kupowania dekant? Przede wszystkim:

● możesz przetestować wybrane perfumy niszowe;
● płacisz mniej - nie kupujesz całego flakonika, tylko odlewkę w ilości idealnej do testowania;
● zamiast jednych perfum wybierasz kilka i porównujesz je w warunkach domowych.

Odlewki pozwalają przetestować perfumy niszowe, zanim podejmiesz decyzję o tym, w które z nich warto zainwestować. Takie osobiste poznanie w realnych warunkach, po skropieniu odzieży, włosów, skóry da Ci pełny obraz tego, jak czujesz się z danym aromatem i jaka jest jego trwałość.


6 komentarzy:

 1. Jeśli lubimy ciekawe zapachy to właśnie warto rozejrzeć się wśród niszowych.
  Świetnie, że jest taka opcja domowego testowania. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam perfumy, niszowych jeszcze nie miałam okazji testować, chętnie zamówię sobie taki dekant :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią przygarnęłabym jakiś nowy zapach, który umiliłby czekanie na wiosnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja od jakiegoś czasu kieruje się tylko zapachem, a nie cena :) Mam kilka fajny własnych znalezisk które mega fajnie pachną tylko ze nie są dość trwale.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie miałam takich perfum. Chyba nawet nie wąchałam, z chęcią bym poznała jakiś zapach

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Każdy Twój komentarz jest dla mnie bardzo ważny - nawet gdy jest on negatywny. Dajesz mi wtedy motywację do pisania i pracy nad sobą, za co serdecznie Ci dziękuję ♥

Copyright © Rainbow Beauty Blog , Blogger