Kilka lat temu u Blanki (pozdrawiam serdecznie!) przeczytałam o cudownym, czarnym mydle z węglem aktywnym Northern Soap od Natura Siberica, które od razu wylądowało na kosmetycznej liście życzeń, a gdy w końcu się na nie skusiłam - przez ponad pół roku gościło w mojej łazience. Ciekawi Was jak to węglowe mydełko sprawdziło się w pielęgnacji mojej mieszanej cery? 😊
NATURA SIBERICA Northern Soap for deep facial cleansing - Północne mydło Detox z węglem aktywnym
Producent: Natura Siberica
Cena / Pojemność: średnio 45 zł za 120 ml
Gdzie można kupić: stacjonarnie w Drogerii Pigment (Kraków), dostępne w wielu drogeriach internetowych;
Skład INCI: Aqua, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Sodium Cocoyl Isethionate, Stearic Acid, CI 77266, Parfum, Hippophae Rhaimnoides Fruit Oil (*), Pinus Sibirica Seed Oil (WH), Hippophae Rhaimnoidesamidopropyl Betaine (HR), Pinus Sibirica Needle Extract (WH), Pineamidopropyl Betaine (PS), Picea Obovata Needle Extract (WH), Abies Sibirica Needle Extract (WH), Shizandra Chinensis Fruit Extract, Linum Usitatissimum Seed Oil*, Rubus Idaeus Seed Oil (*), Rubus Chamaemorus Fruit Extract (*), Betula Alba Juice (*), Vaccinium Myrtillus Seed Oil, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.
(*) – Organiczne składniki pochodzące z upraw ekologicznych
(HR) - Olejek rokitnika ałtajskiego
(WH) - Ekstrakty z dziko zbieranych ziół syberyjskich
(PS) - Olejek z orzeszków piniowych
Składniki aktywne
Cytryniec chiński wspomaga oczyszczenie skóry, ma właściwości detoksykujące. Dodaje energii, tonizuje i ujędrnia.
Olej rokitnika jest jednym z najbogatszych źródeł witamin, zawiera niezbędne aminokwasy i kwasy tłuszczowe omega 3, 6, 9 i oraz niezwykle rzadki kwas omega 7. Dzięki czemu doskonale pielęgnuje, odżywia, odmładza, regeneruje, zmiękcza, tonizuje i poprawia elastyczność skóry.
Malina moroszka zawiera witaminę C, wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3, Omega-6 i antyoksydanty. Skutecznie odbudowuje skórę, nawilża, odmładza i chroni ją przed wpływem czynników zewnętrznych.
Węgiel aktywny ma działanie bakteriobójcze, rozjaśniające, przeciwzapalne, skutecznie usuwa niedoskonałości, reguluje pracę gruczołów skórnych, odświeża i oczyszcza. Wytwarzany z drewna brzozowego, wyróżnia się mikroporowatą strukturą która ma zdolności do absorbowania zanieczyszczeń skóry.
Sposób użycia
Namocz gąbkę (dołączoną do zestawu), nabierz nią niewielką ilość mydła i rozprowadź po twarzy, delikatnie masując i omijając okolice oczu. Zmyj gąbką mydło z twarzy, a następnie na suchą skórę twarzy nałóż krem lub serum. Na końcu wymyj i wysusz gąbkę. Zaleca się stosowanie tego zabiegu nie więcej niż dwa razy w tygodniu.
Przeznaczenie: dla skóry problematycznej, trądzikowej i tłustej;
Konsystencja: bardzo zbita, gęsta maź węglowa;
Zapach: przyjemny, migdałowo-owocowy;
Kosmetyki z węglem aktywnym zawsze świetnie spisywały się w pielęgnacji mojej mieszanej cery - nie inaczej było tym razem. Zaskoczyło mnie jednak samo mydło, które okazało się bardzo zbite, więc miałam problem, by nabrać go namoczoną wcześniej gąbką. Po po kilku podejściach zmieniłam taktykę i mydło rozprowadzałam po twarzy palcami, a następnie wykonywałam delikatny masaż gąbką, by je spienić i zmyć. Gąbeczki dołączonej do zestawu bardzo przyjemnie mi się używało i przypominała mi typową gąbkę konjac, która jest twarda jak kość, a mięknie dopiero pod wpływem wody.
Już po pierwszym użyciu mydełka zauważyłam niesamowite oczyszczenie i zwężenie porów skóry, a także ograniczenie przetłuszczania się cery w strefie T. Pomimo bardzo mocnego oczyszczenia, skóra nie była przesuszona, ściągnięta i nieprzyjemnie napięta, choć nie zauważyłam też by była nawilżona i odżywiona. Czarne mydełko delikatnie matowało cerę i wyrównywało jej koloryt, a także ograniczało pojawianie się niedoskonałości 😍
Sięgałam po nie 2, a maksymalnie 3 razy w tygodniu i
starczyło mi na pół roku! Świetny skład (bez parabenów, silikonów, BHT, BHA, pegów, olejów mineralnych i EDTA), dobre działanie i taka wydajność całkowicie zrekompensowały mi wysoką cenę. Dwa miesiące temu, gdy już okrzyknęłam Północne mydło Detox moim nowym hitem, na horyzoncie pojawiła się pianka oczyszczająca z zieloną herbatą
Cleansing Foam 'Green Tea Calming' It's Skin, która przebiła swoim działaniem węglowe mydełko 🙈 Tak więc bohater dzisiejszego odcinka został oficjalnie moim numerem 2. w oczyszczaniu cery mieszanej.
A Wy lubicie kosmetyki z węglem aktywnym w składzie? 😊
A może znacie markę Natura Siberica i miałyście już to mydełko?
Wow, diabelnie wydajne :)
OdpowiedzUsuńTo fakt, niby to tylko 120 ml, a miałam wrażenie, że mydełko nigdy się nie skończy, choć akurat bardzo mnie to cieszyło :D
Usuńto dla mnie nowość :D
OdpowiedzUsuńPolecam wypróbować :D
UsuńUwielbiam kosmetyki z węglem i coś czuję, że to mydło by się u mnie sprawdziło 😉
OdpowiedzUsuńJa już przerobiłam sporo kosmetyków z węglem aktywnym i to mydełko zdecydowanie wypadło najlepiej z nich wszystkich :D
UsuńOczyszcza idealnie ! :)
OdpowiedzUsuń♥
UsuńI ja to mydło mam na liście zakupów od dawna i nadal nie kupiłam :D Pora to zmienić, bardzo chce zobaczyć jak sprawdzi się przy mojej trądzikowej cerze.
OdpowiedzUsuńJak to mówią - co się odwlecze, to nie uciecze :D U mnie to mydełko długo wisiało na liście życzeń zanim w końcu je kupiłam, ale nie żałuję :D
UsuńTo coś dla mnie, będę musiała niebawem wypróbować :)
OdpowiedzUsuńKoniecznie daj znać jak się u Ciebie sprawdzi :D
UsuńBardzo ciekawe to mydełko, muszę je wypróbować w końcu :)
OdpowiedzUsuńMuszę sama przetestować:)
OdpowiedzUsuńA właśnie czytałam Twój denkowy post :) Chyba jednak będę musiała wypróbować sama tego czarnuszka.
OdpowiedzUsuńSłyszałam dużo o czarnym mydle, ale były to skrajne opinie. Wszystko chyba zależy od marki mydła. Efekty jakie opisujesz są bardzo zachęcające <3
OdpowiedzUsuńciekawy produkt, nie słyszałam o nim
OdpowiedzUsuń