12 kwietnia
Zdrowe nie znaczy nudne, czyli coś na ząb :)
Od kilku dni nie dawałam znaku życia - ale żyję i mam się coraz lepiej. We wtorek odebrałam wyniki biopsji - na szczęście, nie są to zmiany nowotworowe, więc mój pakiet onkologiczny został zamknięty. Czeka mnie już tylko (albo aż) operacja w szpitalu Narutowicza w Krakowie + leczenie, ale teraz to już jest z górki :)
To jednak nie koniec dobrych wiadomości! Wczoraj wybrałam się na babskie pogaduszki do Nowego Sącza (o czym przeczytacie w następnym poście), więc moje akumulatorki zostały naładowane pozytywną energią :D
Po otwarciu pudła, moim oczom ukazało się 28 owsianek w 7 różnych wariantach, a mianowicie :
- owsianka z gruszką
- owsianka z maliną i żurawiną
- owsianka ze śliwką
- owsianka z truskawką
- owsianka z jabłkiem i cynamonem
- owsianka naturalna
- owsianka z jabłkiem i bananem
W wersji 'jabłko i cynamon' wręcz się zakochałam ♥ I to nie tylko w smaku - ale także w przepięknym, apetycznym zapachu. Teraz w końcu mam czas na zjedzenie ciepłego i pożywnego posiłku, nawet gdy nie mam czasu na jego przygotowanie. Poza tym, po operacji z pewnością będę miała ścisłą, półpłynną dietę, więc owsianki będą u mnie na porządku dziennym :)
Na koniec - kilka powodów, dla których warto jeść owsiankę :
- dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych aminokwasów
- bogata w witaminę B6
- poprawia pamięć i koncentrację
- korzystnie wpływa na stan skóry, włosów i paznokci
- zapewnia substancje antydepresyjne i likwidujące zły nastrój
- zawiera magnez, żelazo, witaminy i błonnik
Owsianka zajmuje 3 miejsce w rankingu na najzdrowsze pokarmy świata, dlatego zachęcam do jej jedzenia :)
A może macie już swoją ulubioną owsiankę?
AUTOR:
Magdalena / Rainbow Beauty
15 komentarzy:
Każdy Twój komentarz jest dla mnie bardzo ważny - nawet gdy jest on negatywny. Dajesz mi wtedy motywację do pisania i pracy nad sobą, za co serdecznie Ci dziękuję ♥
Jeśli chcesz porozmawiać, poplotkować lub masz do mnie osobiste pytania - pisz śmiało na chelsea@onet.pl lub poprzez fanpage bloga :)
Jeśli jesteś tu tylko po to, by zarobić na spamowaniu linkiem do innej strony - oszczędź sobie czasu! Spam jest kasowany :)
też lubię od czasu do czasu zjeść owsiankę, ale nie lubię błyskawicznej
OdpowiedzUsuńdobrze, ze wszystko ok z twoim zdrowiem :)
OdpowiedzUsuńowsiankę uwielbiam pod kazdą postacią, an śniadanie zazwyczaj jadam z owocami :>
Chętnie bym spróbowała :)
OdpowiedzUsuńMusi być naprawdę smaczne ;)
OdpowiedzUsuńJa sobie sama robię mieszanki owsiankowe : p
OdpowiedzUsuńO mamo jaki wybór smaków! :)
OdpowiedzUsuńUwielbiam jeść owsiankę, ale tylko od czasu do czasu. ;)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam. :**
Super paczucha :o) A "cosia" znam i lubię :o)
OdpowiedzUsuńMiałam kiedyś truskawkową, dla mnie była niejadalna...
OdpowiedzUsuńMmm chętnie kupię, ciekawa jestem smaku, lubię owsiankę :)
OdpowiedzUsuńSmacznego:)
OdpowiedzUsuńA przede wszystkim zdrowia i wytrwałości w leczeniu!:)
Kiedyś brałam udział w kampanii owsiankowej i jeden smak był pycha, szkoda, że ich już nie ma....kiedyś może tą wypróbuje. Życzę siły i dużo zdrówka :*
OdpowiedzUsuńKiedyś jadłam takie owsianki. =D
OdpowiedzUsuńZajadam, smaczne, do tego dorzucam swoje owoce jak mam i orzechy żeby podbić ilość witamin, żelaza i magnezu.
OdpowiedzUsuńOwsianka to u mnie gości na śniadanie co drugi dzień. Można dodawać różne zdrowe dodatki, więc nigdy się nie nudzi :)
OdpowiedzUsuń