12 września

Guaranowa kąpiel

Ciągle męczę moje paznokcie całą gamą różnych, mocno chemicznych preparatów - ale niekiedy nadchodzi czas na ich regenerację, którą rozpoczynam od odżywczej kąpieli - ostatnimi czasy była to właśnie kąpiel z guaraną - a więc czas w końcu napisać co nieco o niej :)


Zmiękczająca kąpiel do skórek i paznokci z guaraną

Producent : BingoSpa
Cena : 14 zł
Pojemność : 300 g
Dostępność : sklepy internetowe, Lidl

Skład : Sodium Hydrogen Carbonate, Sodium Chloride, Fertilizer Urea, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, Propylene Glycol (and) Water (aqua) (and) Guarana (Paullinia Cupana) Extract, Parfum, Aqua, Cl 15985.

Od producenta : Kąpiel BingoSpa dogłębnie zmiękcza zrogowaciałą skórę wokół paznokci ułatwiając przeprowadzenie kolejnych etapów manicure. Ekstrakt z guarany rewitalizuje zniszczoną skórę i zmniejsza obrzęki, ponieważ redukuje transfer płynów do przestrzeni międzykomórkowych przyczyniających się do powstawania obrzęków. Ekstrakt wykazuje również silne działanie antyoksydacyjne i antybakteryjne.


Moim zdaniem : Preparat występuje w formie sypkiej soli, która w ciepłej wodzie rozpuszcza się w mgnieniu oka, wydzielając przy tym bardzo przyjemny, pomarańczowy zapach. Po wymoczeniu, paznokcie są lekko natłuszczone, a skórki bez problemu odchodzą - dzięki czemu ich wycinanie jest bezbolesne. Dodatkowo, końcówki paznokci się wybielają :) Widać również niewielką poprawę kondycji płytki.

Ogólnie, preparat bardzo mi się spodobał - jednak nie jest to moje 'must have', dlatego na drugi raz obejdę się bez niego :) 


Miałyście go kiedyś?
Używacie takich preparatów?

5 komentarzy:

Każdy Twój komentarz jest dla mnie bardzo ważny - nawet gdy jest on negatywny. Dajesz mi wtedy motywację do pisania i pracy nad sobą, za co serdecznie Ci dziękuję ♥

Copyright © Rainbow Beauty Blog , Blogger