02 marca

Marzec w kinie - najciekawsze premiery filmowe 2016. Na co warto wybrać się do kina?


Emocje po rozdaniu Oscarów już opadły. Mad Max: Na drodze gniewu zdominował galę i zdobył aż 6 statuetek, natomiast Leonardo DiCaprio nareszcie może cieszyć się ze swojej pierwszej nagrody dla najlepszego aktora. Jednak teraz chciałam się skupić na nowościach, które w marcu trafią na duży ekran w Polsce :)


Już 4 marca w kinach pojawi się "CAROL". Film dosyć nietypowy, bo opowiada historię miłości dwóch kobiet, a tego typy tematyka jest kontrowersyjna i rzadko pokazywana na dużym ekranie. Sądzę jednak, że warto będzie zobaczyć ten film dla odmiany od płytkich komedii romantycznych ;)

Opis:
"Carol" opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia będzie naprawdę wysoka.



"WSTRZĄS" (Concussion) to produkcja z początku 2015 roku, a więc długo trzeba będzie czekać na polską premierę, bo aż do 11 marca. Główną rolę gra Will Smith, a to aktor, z którego udziałem filmy szczególnie przypadły mi do gustu, dlatego istnieje duża szansa, że to właśnie na "Wstrząs" wybiorę się do kina.

Opis:
Dramat, którego powstanie zainspirował artykuł w magazynie "GQ", przedstawiający dowody na powiązanie mikrowstrząsów oraz urazów głowy sportowców z ich późniejszymi samobójstwami. Na związek między tymi zdarzeniami wpadł dr Bennett Omalu (Will Smith), który połączył urazy, na jakie narażeni są sportowcy, z "przewlekłą traumatyczną encefalopatią", której objawy często doprowadzają do depresji i śmierci samobójczej.



Czas nieco rozluźnić atmosferę! Po dramatach - czas na komedię. "TATA KONTRA TATA" (Daddy's Home) w kinach pojawi się 18 marca

Opis:
To nie może skończyć się dobrze. Chyba że... chyba że jednak może. Ojciec vs ojczym. Jeden dumny ojciec spotyka drugiego dumnego tatę. Czy coś może pójść nie tak? Otóż może. Wszystko. Już pierwsze spotkanie dwóch ojców jest początkiem totalnej (i zabawnej) wojny dwóch biegunowo rożnych osobowości – spokojnego, rodzinnego Brada i typowego bad boya, przystojniaka Dusty'ego. Ale z każdym dniem stawka rośnie. Ojciec i ojczym prześcigają się w najdziwniejszych pomysłach, by okazać się "tym lepszym". Kto wygra? Czy uda im się przetrwać tę rywalizację? Brad chce po prostu być prawdziwą częścią jego nowej rodziny, nie ma jednak pojęcia, ile będzie go to kosztowało, kiedy do domu wraca prawdziwy ojciec...



Dramaty zdominowały to zestawienie! Tym razem "POWRÓT" (The Daughter), czyli film o przeplatających się losach dwóch rodzin i tajemnicach z przeszłości, które zapewne ujrzą światło dzienne. Po polskim i oryginalnym, angielskim tytule można wywnioskować, że niespodziewanie pojawi się córka.

Opis:
Na ślub ojca, miejscowego bogacza, z o wiele młodszą kobietą, przyjeżdża Christian. Podczas swojego pobytu w rodzinnym mieście odnawia kontakt z Oliverem, przyjacielem z dzieciństwa. Z czasem poznaje też jego najbliższych i odkrywa sekret, który może zniszczyć rodzinę Olivera. Gdy historia zmierza do wielkiego finału, fakty, które miały na zawsze zostać pogrzebane niespodziewanie wychodzą na jaw. Skomplikowana przeszłość i ukrywane przez lata tajemnice okazują się być poważnym zagrożeniem dla rodzinnych więzi.



Film oparty na faktach zasługuje na szczególną uwagę. "CUD Z NIEBA" (Miracles from Heaven) pojawi się na dużym ekranie 28 marca.

Opis:
Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam, dziewczynki, która za życia odwiedziła Niebo. Narratorką opowieści jest jej matka Christy Beam. Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy poczuła się na tyle dobrze, by móc wyjść na zewnątrz i pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który mógł kosztować ją życie... Annabel wpadła do środkawielkiego, spróchniałego drzewa. Znaleziono ją nieprzytomną. I kiedy wszyscy, łącznie z lekarzami, byli przygotowani na śmierć dziewczynki, ta obudziła się i opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak spotkała Jezusa. Niejako na potwierdzenie tych słów, lekarze stwierdzili, że jej dotychczasowa choroba cofnęła się


Która premiera kinowa najbardziej Was zainteresowała?
Wybieracie się do kina w najbliższym czasie? :)


14 komentarzy:

 1. Pierwsza i ostatnia :D już zapisałam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Może w końcu na jakiś się wybiorę :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Wstrząs oglądałam! Film genialny :) Nie wiedziałam, że będzie w kinie, jest już w necie :) Polecam, na pewno nie będzie to zmarnowany pieniążek na bilet :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam trailer ostatniego filmu i na pewno będę musiała obejrzeć :) Dodatkowo zapamiętam "Wstrząs" - filmy z Willem jakoś mi najbardziej podchodzą ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie to tylko "Powrót" mnie zaciekawił z opisu, ale tłumaczenie tytułu.... ech

  OdpowiedzUsuń
 6. najbardziej zaciekawił mnie ten ostatni film :)

  OdpowiedzUsuń
 7. najbardziej zainteresował mnie ostatni film, pewnie będzie bardzo wzruszający, "CUD Z NIEBA"

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo ciekawa jestem pierwszej pozycji :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Już dawno nie byłam w kinie ^^ może jednak zdecyduje się na "wstrząs"... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym zobaczyć wszystkie, ale najbardziej ostatni :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej interesuje mnie film ,,Wstrząs" ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Filmy zapowiadają się ciekawie, ale po pierwszy chyba raczej nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe propozycje, bardzo lubię produkcje z Willem Smithem :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy Twój komentarz jest dla mnie bardzo ważny - nawet gdy jest on negatywny. Dajesz mi wtedy motywację do pisania i pracy nad sobą, za co serdecznie Ci dziękuję ♥

Copyright © Rainbow Beauty Blog , Blogger