25 grudnia

Moje TOP10 - najlepsze piosenki na święta


Jak większość osób, ja też mam swoją ulubioną, świąteczną playlistę - piosenek oraz filmów, które wypełniają mi grudniowe dni - przypominając o zbliżających się świętach i towarzysząc mi podczas nich :)


W każdym razie - niezmiennie, od wielu lat moim numerem jeden jest Mariah Carey i jej piosenka 'All I want for Christmas is you'. Myślę, że i Wy ją dobrze znacie i lubicie :)


Na miejscu drugim umieściłabym 'Christmas in my heart' wykonywaną przez Sarah Connor - dawno temu zakochałam się w bardzo klimatycznym teledysku do tejże piosenki - jeśli ktoś nie widział, to polecam obejrzeć :


W czołówce nie może także zabraknąć słynnego "coraz bliżej święta, ..." znanego z reklam Coca-Coli - oczywiście chodzi mi o oryginalną, angielską wersję Melanie Thornton 'Wonderful dream (Holidays are coming)'


IV miejsce - Wham! 'Last Christmas' - nieco smutna, ale jednak świąteczna piosenka, którą uwielbiają moi rodzice, więc i mi się udzieliło :)

V - nastrojowe, spokojne 'So this is Christmas' w wykonaniu Celine Dion idealne na grudniowe wieczory we dwoje ♥

VI - 'Rockin' around the Christmas tree' - Brenda Lee; piosenka, którą kojarzycie zapewne z 'Kevin sam w domu' i właśnie dzięki temu filmowi ją poznałam i polubiłam :)VII - Ponownie Sarah Connor - tym razem jednak zachwyciło mnie 'The best side of life' - szkoda tylko, że teledysk nie jest tak nastrojowy, jak w 'Christmas in my heart'

VIII i IX - Dwa klasyki Chris Rea 'Driving home for Christmas' oraz Shakin' Stevens 'Merry Christmas everyone'

X - Na koniec coś współczesnego : Train 'Shake up Christmas'


A Wy macie dla mnie jakieś świąteczne 
propozycje piosenek do posłuchania? :)

7 komentarzy:

 1. Uwielbiam 'Christmas in my heart'

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam 'All I want for christmas is you" i "Merry Christmas Everyone". Lubię jeszcze bardzo "I'm dreaming of a white Christmas" ale wersja z "Kevina" ;), "Rockin around Christmas Tree" i "Jingle Bell Rock".

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie wszystkie piosenki oprócz "all i want for christmas is you" mogłyby nie istnieć. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nr 1 i 3 to moje must have na święta ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mariah Carey, Sarah Connor i Wham uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy Twój komentarz jest dla mnie bardzo ważny - nawet gdy jest on negatywny. Dajesz mi wtedy motywację do pisania i pracy nad sobą, za co serdecznie Ci dziękuję ♥

Copyright © Rainbow Beauty Blog , Blogger