06 sierpnia

Jak malować krótkie paznokcie?!

W sierpniu chciałam tworzyć w końcu coś ambitnego na moich paznokciach. Miałam tyle pomysłów, inspiracji, co najważniejsze - werwy ... i pech chciał, że w ciągu 3 dni je straciłam i to w dosyć bolesny sposób - oj, polała się krew ... :( Dlatego z ciężkim sercem, zrównałam wszystkie z poziomem 0!

Przyznam szczerze, że z krótkimi paznokciami - czuję się tak ... łyso - w ogóle nie kobieco, dosłownie jakbym nie miała włosów na głowie :( Co jak co, ale nie jestem jeszcze na tyle zdesperowana, by bawić się w tipsy. Na całe szczęście, szybkość rośnięcia moich paznokci jest na tyle zadowalająca, że już za tydzień będą bardziej przyzwoite :)


Jak więc maluję krótkie paznokcie? Ano tak, żeby nie rzucały się w oczy. Wolę przeczekać ten okres, kiedy wyglądają niekorzystnie. Nie używam wtedy żadnych ciemnych lakierów, które optycznie pomniejszyłyby płytkę. Im bardziej kolor jest cielisty i jasny - tym lepszy!

Przy okazji, przedstawiam wam moich dwóch towarzyszy: 
Lakier Berry Nude z serii Colour Me Pretty, Color Trend (Avon) - 8 ml buteleczka, która kosztuje około 5 zł, jednak i tak uważam, że to przepłacanie, bo lakier bardzo słabo kryje (4 warstwy czasami mają już dobre krycie). Poza tym, fatalny jest pędzelek - twardy jak szczotka ryżowa :| I ta zawrotna trwałość ... po 1, a max 2 dniach zaczyna się już odpryskiwanie. Żeby nie było - jest jeden plus - lakier szybko schnie (przy 1 lub 2 warstwach). Ogólna ocena : 2/6

Co do drugiego - perłowego, nie mam większych zastrzeżeń. Ma on słodką nazwę - Baby Pink i pochodzi z serii Pure Colour Nail Polish (Oriflame) - także ma 8 ml, a pędzelek strasznie smuży :( Lakier ma lepsze krycie (max 2 warstwy), szybko schnie i jest bardziej trwały. Cena w stosunku do jakości jest jednak zbyt wysoka - zwłaszcza, że identyczny kolor można bez problemu znaleźć za 2-3 zł w małych sklepikach. Ogólnie : 3/6

A wy jak malujecie krótkie paznokcie?

8 komentarzy:

 1. Masz chyba ogólnie dłuższą płytkę, bo jak ja moje zetnę to są o wiele krótsze :( Ale pracuję nad tym, sukcesywnie odpychając skórki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. I tak masz długie paznokcie :) A ten z Avonu mi się bardzo podoba, szkoda, że taki kiepski :(

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja zdecydowanie wolę krótkie paznokcie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cały czas noszę krótke paznokcie, tak się przyzwyczaiłam. :) No i maluję je najczęściej na kolorowo. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja lubię średniej długości. maluję je jednokolorowo, teraz bardziej na wakacyjne kolorki

  OdpowiedzUsuń
 6. ja mam krótkie pazury od kilku miesięcy i powiem Ci, że nie mam żadnego problemu z malowaniem, nawet zauważyłam, że kupuję dużo odważniejsze kolory, bo krótkie pazury podobają mi się bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja wolę dłuższe paznokcie, ale często muszę je obcinać przeszkadzają mi na studiach :(

  OdpowiedzUsuń

Każdy Twój komentarz jest dla mnie bardzo ważny - nawet gdy jest on negatywny. Dajesz mi wtedy motywację do pisania i pracy nad sobą, za co serdecznie Ci dziękuję ♥

Copyright © Rainbow Beauty Blog , Blogger