23 lutego

Jak usunąć wosk z kominka w całości, by nadawał się do kolejnego palenia?


Męczy Was palenie tego samego wosku cały czas, by w końcu się go pozbyć? Mnie też, bo nie lubię monotonii, a ponieważ potrzeba jest matką wynalazku, to w końcu odkryłam całkiem szybki i prosty sposób, w jaki można wyciągnąć wosk z misy kominka.
Ciekawi?

Pierwszym rozwiązaniem było wsadzenie chusteczki do płynnego wosku, który do niej wsiąkał. Jednak w ten sposób traciłam wartościowy wosk i musiałam uważać, żeby się nie oparzyć i czegoś nie poplamić, dlatego próbowałam innych metod...


Najprostsze okazało się podgrzanie od dołu (przez 10 - 15 sekund) samej misy kominka (bez zapalania tealight'a). W ten sposób nagrzewa się sam ceramiczny kominek, ale wosk nie zdąży się jeszcze zacząć topić.


Następnie wystarczy delikatnie nacisnąć na brzeg wosku i powinien właśnie tak jak na poniższym zdjęciu odejść od misy kominka. Tę metodę przetestowałam już kilkanaście razy i za każdym razem nie było najmniejszego problemu z wyciągnięciem. A co najważniejsze - nie marnowałam niepotrzebnie wosku!


A Wy macie jakąś metodę na wyciąganie wosku?
A może próbowałyście tej, którą ja stosuję? :)


14 komentarzy:

 1. Ja wsadzam na parę minut do zamrażarki i wychodzi tak samo :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł,zaraz pójdę wypróbować:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja podważam patyczkiem. zwykle odskakuje w całości a jeśli nawet w 2 lub 3 częściach to nadal nadaje się do palenia:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przydatny post!
  _________________
  www.justynapolska.com
  Fashion&Beauty Expert

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wkładam do zamrażarki:)po wyjściu wygląda identycznie jak ten ze zdjęcia:) twój sposób jest chyba jednak szybszy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też tak robię albo wkładam do zamrażarki kominek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja zawsze wkładam ostudzony kominek do lodówki na kilka minut i efekt jest ten sam, wosk szybko sam odchodzi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wkładam na chwilę do zamrażalki. Często sam wyskakuje i go szukam w szufladzie

  OdpowiedzUsuń
 9. też wsadzałam chusteczkę do wosku by nasiąkła ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja różnie wyciągam wosk - zależy, czy chcę go wyrzucić czy nie :D Zazwyczaj delikatnie podgrzewam i złamanym nożem wyciągam :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja w sumie zawsze daję trochę wosku, więc raczej też szybko się wytapia, ale muszę przy większej ilości wypróbować Twojej metody.

  OdpowiedzUsuń

Każdy Twój komentarz jest dla mnie bardzo ważny - nawet gdy jest on negatywny. Dajesz mi wtedy motywację do pisania i pracy nad sobą, za co serdecznie Ci dziękuję ♥

Copyright © Rainbow Beauty Blog , Blogger